CE Teknik Dosya Hazırlanması

Phosfluorescently engage worldwide methodologies with web-enabled technology. Interactively coordinate proactive e-commerce via process-centric thinking.
https://ege-fe.com/wp-content/uploads/2022/01/cebelgesi.jpg

CE Teknik Dosya

CE belgesi almak için başvuruda bulunan firmalar CE teknik dosyası hazırlamak zorundadır. Süreç içerisinde danışmanlık hizmetinin alındığı firma , bu konuda gerekli olan belgelerin hazırlanması için şirket yetkililerini yönlendirecektir. Bu teknik dosyada CE belgesi almak için başvurulan ürün ile ilgili tüm teknik bilgiler, risk analizleri, gerekli çizimler, testler ve inceleme sonuçları ile varsa diğer belge ve sertifikalar yer alır. Firma yetkilileri hazırlamış oldukları CE teknik dosyası’ nı hazırlamak ve saklamakla yükümlüdür. Çünkü gerekli görülmesi halinde yetkili kurumlara ve denetçilere inceleme yapmaları üzere verilecektir.

CE teknik dosyası içeriği ürünün çeşidine ve gerekli özelliklerine göre değişiklikler gösterebilir. Bu nedenle CE belgesi almak için hazırlıklara başlayan firmalar, tek tip bir CE teknik dosyası hazırlayamazlar. Ürüne göre değişiklik gösterebilecek olan CE teknik dosyası için danışmanlık hizmetleri veren yetkili firmalardan yardım alınmalıdır.

CE teknik dosyası çok kapsamlı olan önemli bir belgeler topluluğudur. Bunun içerisinde ürünün ne amacıyla üretildiği ve teknik özellikleri, tasarım ve üretim aşamasındaki gerekli bilgiler, çevreye ve gerekli standartlara uygunluğu gibi önemli konular belgeleri ile yer alır. Bu kadar önemli belgelerin yer aldığı CE teknik dosyası firma yetkilileri ve danışmanlık uzmanları tarafından özenle hazırlanır. Böylece CE işareti almak için gerekli olan aşamalardan en önemlisi tamamlanmış olur. Ardın Ürüne CE İşareti vurulabilir. CE Teknik dosyası olmayan bir ürünün üzerine CE işareti vurulması kanunen yasaktır.

012345678900123456789001234567890+

Kurumsal Müşteri

0123456789001234567890+

Sektörel Tecrübe

EGEFE Bilişim Sağlık
Sağlık sektöründe yaptığı inovatif çözümler ile güven, kalite ve memnuniyetin öncüsü...
Bizi takip edin
Gelişmelerden ve farkındalık dünyamızdan haberdar olmak için bizi sosyal kanallardan takip edin
EGEFE Bilişim Sağlık
Sağlık sektöründe yaptığı inovatif çözümler ile güven, kalite ve memnuniyetin öncüsü...
Müşteri Hizmetleri
Müşteri Hizmetleri
Gizlilik Sözleşmesi
Bizi takip edin
Gelişmelerden ve farkındalık dünyamızdan haberdar olmak için bizi sosyal kanallardan takip edin