Uyuşturucu Madde Testi

Şubat 22, 20220

Uyuşturucu Madde Testi Nedir?

Uyuşturucu Madde Testi
Uyuşturucu Madde Testi

Uyuşturucu madde testi bir diğer adıyla drug test olarak bilinmektedir. Uyuşturucu madde testleri kişinin yeşil reçeteli bir ilaca veya uyuşturucu bir madde alıp almadığını tespit etmektedir. Uyuşturucu madde testleri günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birçok şekilde gerçekleştirilmektedir. Uyuşturucu testleri ağızdan, idrardan, kandan, tırnakdan veya saç teli ile yapılabilmektedir. Bu testlerden en güvenilir ve hızlı olanı idrar testi ve ağızdan alınan testlerdir. Yaklaşık yarım saat veya daha kısa sürede sonuç alınabilmektedir. Uyuşturucu maddeler vücutta en son tırnak ve saçtan atılır. Tırnak ve saçtan alınan örnekler ile uyuşturucu testi de mümkündür. Bu testlerin sonuç süresi 4-6 ay sürebilmektedir.

Uyuşturucu Vücuttan Kaç Günde ve Nasıl Atılır?

Uyuşturucu maddelerin herbirinin vücuttaki etkisi ve kalıcığı farklı sürelerdedir. Bu maddelerin etki süresi ise yarım saatle, 3 saat arasında değişiklik göstermektedir. Örneğin esrarı ele alacak olursak, bu madde vücuttan 30 gün içerisinde atılır. Bu süreç içerisinde herhangi bir uyuşturucu testi yapıldığında sonuç pozitif olacaktır. Bu durum bonzai için daha farklıdır. Bonzai İdrardan 72 saat, saçtan 90 saat, kandan ve tükürükten 48 saat sonra atılmaktadır.

Uyuşturucu Kullanma Belirtileri Nelerdir?

Uyuşturucu madde kullanan bireylerde uyuşturucu vücuda etki ettikten sonra pek çok belirti ve semptom görülebilmektedir. Bu semptomlar uyuşturucu maddenin cinsine ve dozuna göre farklılık gösterebilmektedir. Bazen hafif semptomlar gözükebilirken bazen de bu semptomların şiddeti artabilmektedir. Bu belirti ve semptomlara rastlandığında kişi için uyuşturucu testi yapılmaktadır. Uyuşturucu madde kullanan bireyler görülen muhtemel belirti ve semptomlar şu şekildedir;

  • Ani ruhsal değişiklikler,
  • Davranış bozuklukları,
  • Yüksek hassasiyet,
  • Tepki düzeyinin artması,
  • Sinirlilik ve bunun akabinde saldırganlık şeklinde görülmektedir.

Bu tip davranışların kişide görülmesi durumunda kolluk kuvvetleri, hastaneler veya herhangi bir alanda uyuşturucu madde testine başvurulmaktadır.

EGE-FE Uyuşturucu Test Cihazı İle Tespit Edilebilen Maddeler Nelerdir?

MADDE EŞİK DEĞER (ng/ml)
Amfetamin (AMP) 50
Metamfetamin (MET) 50
Ekstazi 50
Benzodiazepinler (BZD) 20
Kokain (COC) 30
Opiatlar (OPI) 40
Esrar (THC) 25

Uyuşturucu Testi Fiyatları 2022

 

Günümüzde her hastane ve sağlık kuruluşları için herhangi bir fiyat vermek mümkün değildir. Hemen hemen her hastane ve sağlık kuruluşunda uyuşturucu testleri yapılmaktadır.

Özel alanlarda kullanılan uyuşturucu testlerini ise EGEFE sizlere sağlamaktadır. Ege-fe ürün listesinde bulunan UTC – Uyuşturucu Tespit CihazıUTK – Uyuşturucu Tespit Kiti ile sizlere bu alanda hizmet sunmaktadır.

Uyuşturucu Tespit Kiti ve Uyuşturucu Tespit Cihazı ile hızlı ve doğru sonuçlar alabilirsiniz. Uyuşturucu testi fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlendi *

EGEFE Bilişim Sağlık
Sağlık sektöründe yaptığı inovatif çözümler ile güven, kalite ve memnuniyetin öncüsü...
Bizi takip edin
Gelişmelerden ve farkındalık dünyamızdan haberdar olmak için bizi sosyal kanallardan takip edin
EGEFE Bilişim Sağlık
Sağlık sektöründe yaptığı inovatif çözümler ile güven, kalite ve memnuniyetin öncüsü...
Müşteri Hizmetleri
Müşteri Hizmetleri
Gizlilik Sözleşmesi
Bizi takip edin
Gelişmelerden ve farkındalık dünyamızdan haberdar olmak için bizi sosyal kanallardan takip edin